atakan-bektas

Atakan BEKTAŞ

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olan Atakan Bektaş, 2009-2011 yıllarında Ufuk Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Atakan Bektaş, 1998 yılında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Bankacılık Okulu’nda bankacılık eğitimine katılmıştır. T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de sırasıyla Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı ve İç Kontrol Daire Başkanlığı’nda uzman, Genel Muhasebe ve Raporlama Bölüm Başkanlığı’nda yönetmen, bölüm müdürü ve 2012 yılından itibaren bölüm başkanı olarak görev yapan Bektaş; Mayıs 2015-Ekim 2018 tarihleri arasında Finansal Raporlama ve Bütçe Yönetimi Bölüm Başkanı, Ekim 2018-Kasım 2018 tarihleri arasında ise Finansal Yönetim Bölüm Başkanı olarak görev almıştır. Ayrıca Ziraat Bank Özbekistan, Türkmen Turkish Bank ve Ziraat Bank Bosnia’da Denetim ve Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır.

Şubat 2019’dan itibaren Ziraat Sigorta A.Ş. ile Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş şirketlerinde Finansal Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak halen görev yapmakta olan Atakan Bektaş, 9 Haziran 2020 tarihi itibarıyla Vakıf Emeklilik ve Halk Emeklilik Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı; 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ise Güneş Sigorta ve Halk Sigorta Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Mevcut görevinin yanı sıra Türk P&I Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ziraat, Halk ve Vakıf Emeklilik Yatırım Fonları Fon Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta ve 1 Eylül 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı görevlerine devam etmektedir. Atakan Bektaş, iyi derecede İngilizce bilmektedir.