bilal-turkmen

Bilal TÜRKMEN

Bilal Türkmen, Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, lisans eğitimine Hacettepe İstatistik bölümünde başladı, Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2010 yılında Almanya’da, yönetim danışmanlık firması Atheneum Partners’da analist olarak başladı. Sigortacılık sektörüne ise Aksigorta A.Ş. bünyesinde "Yönetici Yetiştirme" programı ile giriş yaptı. 2012 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na geçiş yapan Türkmen, Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde Hazine Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, 2018 Ekim ayında DASK’ın Teknik İşleticisi konumundaki Eureko Sigorta A.Ş.’ye geçerek, DASK Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

Güneş Sigorta ailesine 2019 Ağustos ayında Strateji, Proje Yönetimi, Süreç Yönetimi ve Kurumsal İletişim ve Yönetim Koordinasyon fonksiyonlarından sorumlu Grup Müdürü olarak katılan Bilal Türkmen, 9 Haziran 2020 tarihinde Ziraat Sigorta, Vakıf Emeklilik, Ziraat Emeklilik ve Halk Emeklilik Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 15 Haziran 2020 tarihinde ise Güneş Sigorta ve Halk Sigorta Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine atanmıştır.

1 Eylül 2020 tarihinde kamu sigorta ve 31 Ağustos 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı görevleri sürdürmektedir. 15 Aralık 2020 tarihinde bu görevlerine ek olarak; Türkiye Hayat Emeklilik Teknik ve Operasyon sorumluluğunu da üstlenmiştir. Türkmen; İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Bilal TÜRKMEN Kıbrıs Müdürlüğü Kurulu üyesidir.